Neum

Neum

Zobraziť termíny

NEUM je miesto, kde sa schádzajú z ďalekého chorvátskeho okolia záujemci o nákup lacnejších potravín, nápojov a niektorých priemyslových výrobkov na území Bosny a Hercegoviny. Tovar je tu asi o 25 až 30 percent lacnejší ako na území Chorvátska. Tento kraj je známy bohatou gastronomickou ponukou. Okrem špecialít dalmátskej kuchyne Vám miestne reštaurácia ponúknu úhora, rakov, či žabie stehienka. Najviac cenený je brodet z úhora a žabích stehienok. Malostonský záliv a delta rieky Neretvy sú kúzelnou krajinou, v ktorej sa stretáva rieka s morom, a tiež krajinou nížin a krasov, jazier a močiarov.

Zaujímavosti:

Oblast Neumu oficiálne náleží Bosne a Hercegovine, a jej história bola značne dlhá a komplikovaná. V 17.storočí bolo toto územie predané z rúk Dubrovnicej republiky Osmanskej ríše, ktorá v tej dobe obsadila vnútrozemie. Potom bolo územie používané pre vojenské účely a pozdejšie sa stalo súčasťou Bosny a Hercegoviny. Väčšina obyvateľov sú však Chorváti. Behom posledných desaťročí sa tu začína rozvíjať cestovný ruch, pretože mesto ponúka množstvo zábavy, ale i nákupných centier, kde môžete nakúpiť až o tretinu lacnejšie než v Chorvátsku. Dnes už nie je nutné mať pri vstupu do Bosny vybavené vízum, ale cestovný pas si so sebou predsa len vezmite.

Fakultatívne výlety:

Pre tých, ktorí nechcú stráviť dovolenku na jednom mieste, sú ako stvorené výlety, ktoré sa z Neumu dajú podniknúť. Dubrovnik
Nezabudnuteľný deň možete stráviť v Dubrovníku, označovaného ako poklad Jadranu, ktorý je známy starobylým mestským centrom, obohnaným mohutnými hradbami.
Návšteva Mostaru, so starou historickou časťou je tiež pekným výletom.
Absolvovať môžete i púť do Medžugoria, známeho mariánskeho posvätného miesta , kde sa objavila Panna Mária.
Delta rieky Neretva – úrodná dolina pretkaná sieťou kľukatých kanálov obkolesujúce mandarinkové plantáže a priestranné močiare bohaté na vtáctvo (viac ako 250 druhov)
Baćinské jazerá – severne od prístavu Ploče, obľúbené stredisko športových rybárov Ston – mestečko s najdlhšími zachovanými mestskými hradbami v Európe a soliarňou zo 14.storočia

Hotel Sunce (Hotel) ***

Toto ubytovanie nevyhovuje Vami zadaným kritériám.
Ubytovanie: Hotel
Popis ubytovania: Neum je jediná prímorská osada Bosny a Hercegoviny a má svoje historické centrum, aj novovybudované moderné hotelové zariadenia. Ak dovolenka v Neume, určite v hoteli Sunce.
Dieťa zdarmaTip CK
Kontakt

CK AQUAMARIN

Horná 44
974 01  Banská Bystrica
call centrum:

0903 459 459

e-mail: aquamarin@aquamarin.sk

PoUtStŠtPiSoNe
: