Ostrov Pag

Ostrov PAG je ostrovom s najdlhším pobrežím na Jadrane, s množstvom zálivov, zátok, mysov a pláží. Počas turistickej sezóny je v mestečku Pag bohatý kultúrno-zábavný program a mesto sa stalo vyhľadávanou destináciou pre dovolenkárov. Ostrov spája s pevninou Pažský most.

Dovolenka / zájazdy / cestovanie, Chorvátsko, ostrov Pag - mesto PagDovolenka / zájazdy / cestovanie, Chorvátsko, ostrov PagDovolenka / zájazdy / cestovanie, Chorvátsko, ostrov Pag - mesto PagDovolenka / zájazdy / cestovanie, Chorvátsko, ostrov Pag - NovaljaDovolenka / zájazdy / cestovanie, Chorvátsko, ostrov PagDovolenka / zájazdy / cestovanie, Chorvátsko, ostrov Pag - NovaljaDovolenka / zájazdy / cestovanie, Chorvátsko, ostrov PagDoovlenka / zájazdy / cestovanie, Chorvátsko, ostrov PagDovolenka / zájazdy / cestovanie, Chorvátsko, ostrov PagDovolenka / zájazdy / cestovanie, Chorvátsko, ostrov PagDovolenka / zájazdy / cestovanie, Chorvátsko, ostrov Pag - v uličkách mesta PagDovolenka / zájazdy / cestovanie, Chorvátsko, ostrov Pag - mesto PagDovolenka / zájazdy / cestovanie, Chorvátsko, ostrov Pag - mesto PagDovolenka / zájazdy / cestovanie, Chorvátsko, ostrov Pag - mesto PagDovolenka / zájazdy / cestovanie, Chorvátsko, ostrov Pag - mesto PagDovolenka / zájazdy / cestovanie, Chorvátsko, ostrov Pag - mesto Pag
všetky fotky

Zaujímavosti

Mesto Pag, známe už v antike, láka turistov historickým jadrom, katedrálou a mestskými hradbami.
Na hlavnom námestí (Trg. kralja Krešimira) sa nachádza Kniežací palác (Knežev dvor). Dominantou námestia je kostol Nanebovzatia P. Márie (Marijinog uznesenja).

Fakultatívne výlety

Samotné letovisko Pag ponúka svojim návštevníkom veľa možností pre absolvovanie výletov.
Dovolenkári môžu navštíviť osadu Caska, mesto Cissa21 km vzdialené mestečko Novalja, v blízkosti ktorého sú pozostatky zatopenej rímskej Cissy.
Zaujímavý je aj výlet na kopec sv. Juraja (Vrh sv. Jurja) - 40 min. severne od mesta, odkiaľ je nádherný výhľad.
Obľúbeným výletom z Pagu je aj návšteva ornitologickej rezervácie Velo Blato (10 km juhovýchodne) alebo mestečka Šimuni (13 km), kde sa nachádza krásna pláž v tieni borovíc, prístav pre jachty a známy kemp.
Na ostrove Pag je nemenej zaujímavý aj výlet k osade Šestakovci – je to skupina útesov na severnej strane ostrova, je tu krásna pláž s tieňom a veľmi dobré možnosti rybolovu.

KLUBY NA PLÁŽI ZRČE
KLUB PAPAYA - v srdci pláže Zrče, 23. najlepší klub podľa hodnotenia DJov, 2x denne party (1. v čase 16:00 - 20:00 hod., 2. v čase 22:00 - 6:00 hod.).
Kapacita 5000 ľudí.
V klube hrajú: Hideout, Sonus, Barrakud, DJ Mag beach a Fresh Island festivals + Chris Willsman, Carlprit, Plastik Funk, Ministri of Sound, DJ Lia, DJ Teddy-O ... a rada ďalších.

KLUB AQUARIUS - na pláži Zrče, klub funguje celý deň aj ako bar a reštaurácia. Nachádza sa medzi klubom Papaya a klubom Kalypso. Každý deň po 15:00 hod. začínajú legendárne after beach party.

Kapacita 5000 ľudí.
V klube hrajú: Gregori Klosman, Glow In The Dark, Kryder, MAKJ, Michael Woods, Ummet Ozcan ... a ďalší.


KLUB KALYPSO - 1. klub postavený na pláži Zrče, s 30-ročnou tradíciou. V klube môžete stráviť nezabudnuteľný deň
slniac sa na lehátkach, pijúc koktejli a počuvajúc medzinárodných DJov.


ďalšie kluby na pláž Zrče sú NEO BEACH CLUB, EUPHORIA.

Zobraziť viac