Pula-Banjole

Zobraziť termíny

Banjole -je letovisko južnej Istrie. Je to rybárska dedina, ktorá leží 6 km juhovýchodne od Puly, medzi zálivmi Solin a Paltan.

Zaujímavosti:

Príroda Banjole obdarila početnými zátokami, polostrovmi a prírodnými väčšinou skalnatými a čiastočne kamienkovými plážami,  lemovanými borovicovým lesom. kde môžete nájsť príjemný tieň v horúcich letných dňoch.  Banjole je vyhľadávané letovisko aj kvôli športovému rybolovu. Vo vodách v okolí Banjole sa chovajú ustrice.

  Nachádzajú sa tu zrúcaniny kostolíka zo 7. - 8. storočia v zátoke Kanalić, ďalej tu objavíte aj zvyšky rímskej vidieckej vily. Je to starobylé mesto, ktorého založenie sa spája s gréckou bájou o plavbe Argonautov. Bohatšie kultúrne a historické vyžitie nájdete v blízkych mestách Pula a Medulin.

Pula je významný obchodný prístav a zároveň aj najväčšie mesto na Istrijskom polostrove, ktoré leží v najväčšej a najlepšie chránenej zátoke Istrijského polostrova. Pula je jedným z najväčších stredísk cestovného ruchu. Banjole je ideálne pre každého návštevníka, ak ste mladí a chcete sa zabávať - v okolitých mestách Medulin, Pula, si môžete vybrať zo širokej ponuky, želáte si ticho a pokoj - mesto a jeho okolie je bez veľkej premávky a bez veľkých hotelových komplexov, ak ste športový typ - uspokojí Vás široká ponuka športových aktivít, známe potápačské centrum a vznikajúci jachting klub je vhodným miestom pre milovníkov jachtingu. Čisté more, pláže a veľké možnosti kultúrneho a športového využitia naplnia vaše prázdninové dni zábavou a aktivitami.

NovinkyDieťa zdarmaTip CK
Kontakt

CK AQUAMARIN

Horná 44
974 01  Banská Bystrica
call centrum:

0903 459 459

e-mail: aquamarin@aquamarin.sk

PoUtStŠtPiSoNe
: