Ostrov Murter

Ostrov Murter

Zobraziť termíny

Letovisko Murter leží v strednej Dalmácii na rovnomernom ostrove. Ostrov je spojený s pevninou 12 m dlhým zdvíhacím mostom a je najväčším ostrovom v súostroví Šibenika. Letovisko sa nachádza asi 30 km od Šibenika. Murter obklopuje čisté more, piesčité, okruhliakové a kamenisté pláže. Atraktívnosť tohto letoviska zvyšuje aj blízkosť dvoch nádherných národných parkov: Kornati a vodopády na rieke Krka.

Fakultatívne výlety:

Národný park Kornati:
Väčšie alebo menšie ostrovy vynárajúce sa z morskej hladiny – to sú Kornati.
Legenda hovorí o tom, že Kornati sú kopou bielych skál, ktoré do mora pohodil Boh. Keď si po vykonaní svojej práce prezrel vlastné dielo, zjavil sa mu na tvári výraz maximálnej spokojnosti, čo nasvedčovalo tomu, že nadobudol hlboký pocit zadosťučinenia. Nad mieru spokojný nebol podľa legendy len sám Boh, ale spokojní sú aj turisti, obdivujúci túto čoraz častejšie vyhľadávanejšiu nádheru.
Kornati je národným parkom od roku 1980. Je to v podstate súostrovie – tvorí ho 140 mohutných ostrovov, drobných ostrovčekov a skalných útesov rozmanitých rozmerov, ktoré sa rozprestierajú na ploche 220 km2. Najväčší ostrov Kornat (32,6 km2).
Zaujímavosti: prvým návštevníkom bol anglický kráľ Eduard VIII, na ostrove má trvalý pobyt približne 30 ľudí, na Kornati nie je elektrina ani pitná voda a darí sa tu chovu oviec, ktoré si zvykli na pitie morskej vody.

Celodenný výlet na Kornati
- odchod z Murtera o 9:00 hod., resp. 9:30 hod. 
- vstup do NP a prehliadka najatraktívnejších prírodných lokalít (ostrov Rašip, Mana ...)
-  zástavka na ostrove Vrulje  - obed v reštaurácii
-  presun na prírodnú piesočnú pláž na ostroce Levrnaka.
-  príchod na Murter v čase medzi 18:00 až 18:30 hod.
Orientaćná cena: 39,- EUR (280 HRK) / osoba, dieťa do 5 r. - GRATIS
V cene:
plavba, uvítací aperitív, obed - pečená ryba s prílohou a šalátom alebo mäso na grile s prílohou a šalátom, víno/malinovka, vstup do NP Kornati.

Šibenik

Pre milovníkov umenia a dejín, vrelo odporúčame výlet do starého dalmatského mesta Šibenik, vzdialeného približne 35 kilometrov jižne od Murteru.

Mesto (43 tis. obyv.) a prístav Šibenik sa nachádzajú v nádhernom zálive rieky Krka, priamo v srdci Dalmácie v chránenom Šibenickom zálive (Šibenski zaljev).

Šibenik je najstaršie chorvatské mesto na  jadranskom pobreží.

Je tiež nazývané Krešimirove mesto, protože bolo sídlom kráľa Petra Krešimira IV, najdôležitejšieho vladára starovekého chorvatskeho štátu.
Prvná písomná zmienka o Šibeniku bola nájdená v spisoch kráľa Krešimira datovaných z roku 1066...

 

Národný park Krka se nachádza veľmi blízko Murteru, len 40 kilometrov. Rieka Krka si vyhlúbila koryto cez severodalmatínsku plošinu, tým sa vytvoril hlboký kaňon, bohatý  na vodopády, jezerá a rostlinstvo. Jej tok je až 72 kilometrov dlhý.  Najkrásnějšia a nejlepšie uchovaná časť sa rozprestiera od starej chorvátskej pevnosti Trošenj a Nečven po vodopády Roški slap... 

NovinkyDieťa zdarmaTip CK
Kontakt

CK AQUAMARIN

Horná 44
974 01  Banská Bystrica
call centrum:

0903 459 459

e-mail: aquamarin@aquamarin.sk

PoUtStŠtPiSoNe
: