Magnesia

Magnesia je súčasťou gréckeho regiónu Thesália, nachádza sa v centrálnom vnútrozemí Grécka. Magnesia je región okolo mesta Volos, ktoré vyrástlo na úpätí hory Pelion (Pílio). Administratívne sem patrí aj časť Severných Sporadských ostrovov so Skiathosom a Skopelosom. Mesto Volos sa pýši tretím najväčším prístavom v Grécku, množstvom obchodov a atraktívnou prímorskou promenádou. Pobrežie obmýva Egejské more a Pagasitický záliv, medzi ktorými leží polostrov Pelion. Oblasť je navštevovaná celoročne a jej jedinečnosť je tvorená kombináciou slnečných lúčov, hory Pelion, malebných, autentických, rodinných a priateľských mestečiek, prírodných pláží, členitého pobrežia Egejského mora a starodávnych pamiatok.

 

Zaujímavosti

Kala Nera v preklade znamená „dobrá voda“ – a v tejto oblasti je na rozdiel od iných gréckych destinácií voda z vodovodu skutočne pitná.

Fakultatívne výlety

Za návštevu stoja tri pláže Kalifteri, Lagoudi a Abovos v dedinke Afissos, hora Pelion a jazda malým miestnym vláčikom, horské dedinky Zagora, Tsangarada a Milies, dedinka Trikeri na južnej časti polostrova a Meteora, ktorá je z tohto regiónu iba na dosah ruky a prehliadka kláštorov je nezabudnuteľná.

Zobraziť viac