AQUAPARKY v Chorvátsku

Chorvátsko zbožňujeme kvôli jeho priezračnému moru, borovicovým lesom a príjemnej klíme. Niekedy sa nás však naši klienti pýtajú aj na iné atrakcie v okolí ich apartmánov či hotelov. Chorvátsko sa rozhodlo investovať do vodných atrakcií a vybudovalo pár veľkých aquaparkov. Rozhodli sme sa, že Vám ich predstavíme v tomto blogu, aby ste pri Vašej najbližšej dovolenke v Chorvátsku ich nevynechali a pozreli sa aj tam. Veď predsa veľmi dobre vieme, že naši najmenší cestovatelia túto zastávku veľmi ocenia.


Aquapark Istralandia

Tento aquapark sa nachádza na severe Chorvátska, na Istrii. Nachádza sa 9 km od mestečka Novigrad, pri dedinke Brtonigla. Aquapark je Aquapark Istralandiaotvorený po celý rok a má plochu 80 000 metrov štvorcových.  Môže sa pochváliť bazénom s vlnobytím o rozlohe 2 500 metrov štvorcových,v ktorom môžete surfovať, voziť sa na gumených člnoch, či cvičiť. Ďalej Vás tu očarí 20 najrôznejších tobogánov. Najbližšie to budete mať do aquaparku zo stredísk UmagPoreč, kde sa nachádza veľa pekných apartmánov či hotelov. Pláže sú tam prevažne kamenisté a betónové platy. Prípadne sú strediská vhodné pre tých, ktorí obľubujú pláže v prírodnej, nepozmenenej podobe.


Aquapark Aquacolors

V Poreči je aj ďalší veľký aquapark, ktorým sa pýšia Chorváti. Aquapar Aquacolors sa nachádza v blízkosti Zelenej a Plavej Laguny, kde sa nachádza veľa známych hotelových komplexov ako napríklad hotel Delfin, apartmány Astra či hotel Plavi. Už názov aquaparku nám dodáva predstavu o farebnosti prostredia tohto parku. Návštevníci si tu nájdu rôzne atrakcie, tobogány, množstvo protiprúdov či búrlivých riek, ktoré splavujete na člnoch alebo sa nechávate unášať prúdom len tak. Nesmie chýbať bazén s umelými vlnami, aby mali dovolenkujúci Aquapark Aquacolorspocit, že vlastne z mora ani neodišli. V aquaparku nájdete aj množstvo barov, reštaurácií a kaviarničiek, ktoré čakajú na svojich zákazníkov.  Tento aquapark nie je otvorený celoročne. Jeho brány sa pre našich dovolenkárov otvárajú od mája do septembra.Aquapark Solaris

Asi najznámejším Aquaparkom v Chorvátsku je Aquapark Solaris. Pár kilometrov od Šibeníka sa rozprestiera komplex už každému veľmi známych hotelov Ivan, Jure, Niko, Jakov, Andrija, ktoré ukrývajú rozprávkový aquapark, ktorý očarí najmä našich menších dovolenkárov. Aquapark je postavený v pirátskom štýle. Aquapark sľubuje malým i veľkým nezabudnuteľný únik od každodenných starostí. Návštevu aquaparku môžete spojiť aj s návštevou krásneho mesta Šibeník, ktoré očarí svojou históriou snáď každého. Pre milovníkov vody ale i histórie je tu i tranzitné ubytovanie priamo v meste na 1, 2, 3 noci, ktoré môžete využiť napríklad v hoteli Jadran priamo v prístave.

Aquapark Dugopolje

Posledný veľký aquapark v Chorvátsku sa nachádza najjužnejšie zo všetkých nami spomenutých aquaparkov. Pri krásnom meste Split saAquapark Dugopolje nachádza mestečko Dugopolje, ktoré za svojimi bránami ukrýva tento Aquapark (momentálne je aquapark ešte len rozostavaný, plánované dokončenie je v roku 2017). Zo severu je najbližším strediskom pre turistov Kaštel Novi a z juhu všetkým dobre známy Omiš. Omiš je obohatený o piesočnaté pláže, preto ho naši klienti veľmi vyhľadávajú. Teraz budú mať o dôvod navyše.  120 000 metrov štvorcových zastavanej plochy, bazény pre deti i dospelých, rôzne tobogány a šmýkačky a nesmieme zabudnúť na športové ihriská, reštaurácie a kaviarničky. Jedinečnosť si tento aquapark získal tým, že vo svojom areáli má aj kliniku. Pri návšteve aquaparku nezabudnite navštíviť aj mesto Split a kúzelný, históriou nabitý Dioklecianov palác.

Aquapark Cikat
Aquapark Čikat

V rámci kempu Čikat v letovisku Mali Lošinj, na mieste niekdajšieho futbalového ihriska , stavia hotelový podnik Jadranka nový aquapark s rozlohou 6 300 m2 . Bude disponovaťveľkým množstvom vodných plôch, napájaných morskou vodou . Návštevníci tu nájdu tri bazény, ktoré budú rozdelené do šiestich celkov, priestory na opaľovanie, pool bar , fitnes a veľa vodných atrakcií .  Aquapark sa bude členiť na tri zóny . Tá prvá , označená ako " Health " , bude ponúkať plavecký bazén a fitnes . Druhá zóna " Leisure " , určená pre staršiu generáciu ,  bude mať rekreačný bazén , pool bar a hydromasáže . Tretí, " Fun " bude disponovať rôznymi vodnými atrakciami,  tobogány, šmykľavkami a atrakciami pre deti . Medzi " Leisure " a " Fun " zónami bude priestor pre animáciu,  kde budú organizované zábavné programy .