Gradac, ideálna dovolenka pre každého

 

Belaso modré more, 7 km dlhé kamienkové pláže, pôvodné  dedinky s dalmatínskou architektúrou pod úbočiami pohoria Biokovo spojené pešími a cyklistickými chodníkmi, z ktorých sa naskytuje vzrušujúci výhľad na ostrovy Hvar, Brač, Korčulu, mestečko plné kaviarní a barov, miesto aj pre nudistov, no najmä rodiny s deťmi a všetkých tých, ktorí vyhľadávajú príjemnú dovolenku v tieni borovíc, pri krásnom jadranskom mori.

Gradac

 

Vďaka spojeniu pohoria Biokovo s krásnymi plážami a blízkosti najvyhľadávanejších turistických destinácií je Gradac príťažlivé miesto pre mnohých dovolenkárov. Milovníci gastronómie si môžu špeciality tohto kraja vychutnať v reštaurácii spojenej s penziónom „Naše malo misto“, ktorá sa nachádza blízko prístavu či v reštaurácii Mares, ktorú nájdete medzi hotelmi Laguna a Labineca.  Obyvatelia sa prevažne živia pestovaním olív, rybolovom a poľnohospodárstvom, tiež sa  stále viac venujú turizmu.

 

 

Gradac

 

Gradac sa nachádza na juhu makarskej riviéry, čo mu zabezpečuje lepšie počasie a teplejšiu vodu ako v severnejších regiónoch Chorvátska. Pláže sú tu kamienkové, vhodné i pre deti, pretože v niektorých miestach sa kamienky menia i na hruby piesok. Odporúčame navštíviť miestne múzeum, kde sa oboznámite s miestnou históriou a kultúrou.