Opäť niečo iné, piesok v Chorvátsku!

V Chorvátsku ukončujeme letnú dovolenkovú sezónu, trošku sa zabavíme, no najmä pracujeme na tom, aby sme našim klientom mohli ponúknuť aj o rok zaujímavé a dobré miesta, kde by mohli stráviť svoju dovolenku. Ani tento rok sme nelenili a vyskúšali sme niečo nové.

Veľa klientov sa na nás obracia so žiadosťou o dovolenky na severe Chorvátska. Tento rok sme preto neobišli túto časť tejto krásnej krajiny a pozreli sa i tam. Zostali sme veľmi milo prekvapené. Krásne pláže, rozmanité dedinky, nádherné historické mestečko. Toto všetko a ešte oveľa viac nás zaujalo na jednom ostrove. Keď Vám poviem jednu pomôcku, hneď uhádnete, o ktorý ide. Tou pomôckou je slovíčko PIESOK. Ostrov RabÁno presne tak, hádate správne. Šampiónom našej tohtoročnej služobnej cesty je ostrov Rab. Bola to láska na prvý pohľad. Krásne pláže, čistučká vodička, zákutia kde si každý našiel svoj kúsok raja. Ale pekne poporiadku. Opíšem Vám celú našu cestu na tento krásny ostrov.

Na ostrov sme sa dopravili trajektom. Trajekt ide z ostrova Krk, na ktorý sa dostanete po moste. Trajekt trval vyše hodinu, no bola to krásna jazda, počas ktorej sme si oddýchli a kochali sa krásnym prostredím severného Chorvátska. Videli sme z trajektu ďalšie mestá na ostrove Krk, či napríklad ostrov, ktorý bol kedysi taký menší Alcatraz.  Po vylodení na ostrove nás čakalo príjemné prekvapenie. Veľmi milí domáci, výborná kuchyňa a príjemná klíma. Po chutnom obede sme sa presunuli na asi najznámejšiu pláž na Rabe – Rajskú pláž. Povery o nej naozaj neklamali. Ten, kto má rád piesok a piesočnaté pláže, si tam naozaj príde na svoje. Veľmi  pozvoľný vstup do vody je zas príjemný pre malé deti, o ktoré sa tým pádom rodičia vôbec nemusia báť. Popri pláži je kemp a plná „dovolenková vybavenosť“. Bary, reštaurácie, kaviarne, supermarket a iné. Poloha kempu pri pláži tiež zabezpečuje blízkosť toaliet a spŕch.  Voda bola teplá aj v čase, keď sme tam boli my a to bolo presne 25. Septembra, čiže niet sa čoho obávať. Tým že je tak plytká, sa rýchlo zohrieva. Upozorňujeme však, Rajská plážže ten kto si  bude chcieť zaplávať, bude si to musieť odkráčať približne 400 metrov. Potom sme sa presunuli do mesta Rab. Mestečko s krásnou históriou, dvanástimi kostolíkmi a rozkošnými kamennými uličkami si nás získalo rovnako tak ako Dubrovník, či Korčula. Keďže času veľa nebolo, rýchlo sme prebehli hlavné uličky, kúpili si magnetku a utekali na trajekt.

Späť na pevninu sme išli z opačnej strany ostrova, z Mišnjaku. Cesta trvala ani nie 20 minút a boli sme opäť na pevnine.

Všetky sme sa po ceste domov zhodli, že nás tento ostrov naozaj milo prekvapil a že sa sem radi vrátime opäť. Verím, že toto miesto ukážeme aj našim klientom, lebo sa ho naozaj oplatí vidieť na vlastné oči a o tom, že vie naozaj očariť, vie aj jedna naša veľmi známa biatlonistka, ktorá sem chodí tráviť dovolenku s rodinou každý rok.  :)