Pozývame Vás do Chorvátska

Vitajte v Chorvátsku !

Chorvátsko je jednoznačne najobľúbenejšou dovolenkovou krajinou Slovákov. Už niekoľko rokov sa na tejto skutočnosti nič nemení, a to aj napriek tomu, že ponuka sa z roka na rok rozrastá o nové turistické destinácie v rôznych kútoch sveta. Slováci milujú Chorvátsko, Jadranské more, jeho pobrežie, ostrovy.

Jadran je preslávený svojou čistotou. V oblasti Stredozemného mora má najčistejšiu vodu a aj v celosvetovom meradle sa radí na popredné miesta. Tiež je známy vysokou salinitou, t. j. slanosťou mora, ktorá dosahuje až 38 percent – 38 gramov soli v litri vody. Vysoký obsah soli robí vodu priezračnou. Na otvorenom mori je možné vidieť až do hĺbky 56 metrov. Jadranské more často nazývajú modrým. Jeho typicky tmavomodrú farbu spôsobuje predovšetkým nízky výskyt biologického planktónu. V neposlednom rade je tu teplo ta vody, v letných mesiacoch dosahuje 23 až 26 stupňov Celzia.

Čisté more a krásna príroda, to sú hlavné atribúty, ktoré lákajú dovolenkárov do Chorvátska. Keď sa k tomu pridá fakt, že pobrežie Jadranu je známe dlhou dobou slnečného svetla – v lete až 11 hodín, je dôvod lásky (nielen) Slovákov k tejto krajine nespochybniteľný. Navyše Chorvátsko počas letnej sezóny, ale aj mimo nej, ponúka množstvo kultúrnych a športových podujatí. Mnohé z nich prezentujú domáce tradície, folklór aj gastronomické špeciality a sú atraktívnym spestrením dovolenky. Či už je to Festival pouličných zabávačov (Festival uličnih zabavljača) v Splite, Festival šťastného okamihu (Festival sretnog trenutka) v Trogire, Medzinárodný detský festival (Međunarodni dječji festival) v Šibeniku alebo Festival levandule (Festival lavande) na Hvare a ďalšie.

Ak sa aj toto leto chystáte do Chorvátska, máme pre vás ponuku, v ktorej nájdete známe destinácie ale aj nové miesta, ktoré čakajú, že ich objavíte a obľúbite si ich...

...teší sa na Vás kolektív
     CK AQUAMARIN.

Slovenská asociácia cestovných kancelárií a cestovných agentúr
Dieťa zdarmaTip CK
Kontakt

CK AQUAMARIN

Horná 44
974 01  Banská Bystrica
call centrum:

0903 459 459

e-mail: aquamarin@aquamarin.sk

PoUtStŠtPiSoNe
: