Turčianske Teplice

Kúpele Turčianske Teplice, jedny z najstarších kúpeľných miest v Európe, ležia v južnej časti Turca, priamo v srdci Slovenska.

Liečivá minerálna voda je svojím jedinečným zložením vhodná najmä na liečbu ochorení obličiek a močových ciest, ochorení pohybového aparátu a neurologických ochorení. Síranovo-hydrouhličitanová vápenato-horečná minerálna voda sa využíva pri vodoliečebných procedúrach a pitných kúrach. Teplota vyvierajúcej vody sa pohybuje okolo 46,5°C a jej účinky sú znásobené využitím najmodernejších liečebných metód.

Kúpele Turčianske Teplice sa nachádzajú v turisticky atraktívnej oblasti Veľkej a Malej Fatry s prekrásnym prírodným prostredím a množstvom zaujímavostí. V letných mesiacoch láka okolitá príroda k turistickým vychádzkam. Národný park Malá Fatra, najmä oblasť Kriváňa, patrí k najvýznamnejším turistickým oblastiam Slovenska. Známe je aj pohorie Veľkej Fatry so svojimi dlhými dolinami, ako sú napr. Gaderská dolina, Blatnická dolina a Necpalská dolina s bohatou flórou a faunou.

Turčianske TepliceTurčianske TepliceTurčianske TepliceTurčianske Teplice