Ostrov Vir

Ostrov Vir je tak ako ostrov Pag, spojený mostom  priamo s pevninou. Nachádza sa cca 20 minút autom od mesta Zadar. Ide o maličký ostrov v strede, ktorého je učupená rovnomenná dedinka Vir. More  okolo ostrova očarí dovolenkárov svojou čistotou a priezračnosťou. Ostrov je pomerne menej zalesnený, ale napriek tomu sa tu stretnete aj s vinohradmi  a olivovníkmi.  Vir je ostrovom dvoch tvárí. Obe tieto tváre - obývane centrum so staršími i novovzniknutými osadami a viac než 80 % neobývaného povrchu, tradičné prvky a moderna, rybárske člny i luxusné jachty navštevujúce ostrov, upravené štrkové pláže alebo nedotknuté časti prírodných morských oáz, rôzne vetry na jeho severnej a južnej strane, to všetko v harmónii spojenej v jeho malebných protikladoch a kontrastoch. Pri pohľade z mora je ostrov Vir hlboko ponorený do Virskeho mora, zatiaľ čo zo vzduchu priipomína prastarý kontinent, čakajúci na objavenie.

 

Dovolenka / zájazdy / cestovanie, Chorvátsko, ostrov VirDovolenka / zájazdy / cestovanie, Chorvátsko, ostrov VirDovolenka / zájazdy / cestovanie, Chorvátsko, ostrov VirDovolenka / zájazdy / cestovanie, Chorvátsko, ostrov VirDovolenka / zájazdy / cestovanie, Chorvátsko, ostrov VirDovolenka / zájazdy / cestovanie, Chorvátsko, ostrov VirDovolenka / zájazdy / cestovanie, Chorvátsko, ostrov VirDovolenka / zájazdy / cestovanie, Chorvátsko, ostrov VirDovolenka / zájazdy / cestovanie, Chorvátsko, ostrov VirDovolenka / zájazdy / cestovanie, Chorvátsko, ostrov VirDovolenka / zájazdy / cestovanie, Chorvátsko, ostrov VirDovolenka / zájazdy / cestovanie, Chorvátsko, ostrov VirDovolenka / zájazdy / cestovanie, Chorvátsko, ostrov VirDovolenka / zájazdy / cestovanie, Chorvátsko, ostrov VirDovolenka / zájazdy / cestovanie, Chorvátsko, ostrov VirDovolenka / zájazdy / cestovanie, Chorvátsko, ostrov Vir
všetky fotky

Zaujímavosti

Na Vire sa nachádza stáročná benátska pevnosť - virská Kaštelina - ktorá slúžila dávnym obyvateľom ostrova i susedného mesta Nin na obranu pred pirátmi, lúpežníkmi a tureckými dobyvateľmi. Má dve bašty, je postavená na troch poschodiach a na jej severnej strane sa nachádza symbol Benátok - okrídlený benátsky lev.

V centre Viru, neďaleko reštaurácie Kotrina a pláže Jadro. sa nachádza POTÁPAČSKÉ CENTRUM. 

Zobraziť viac