Rovinj

Rovinj

Zobraziť termíny

Mesto Rovinj je jedným z turisticky najpríťažlivejších miest na Istrii. Snúbi sa tu v harmónii moderná i starobylá architektúra s prírodou, je tu nespočetné množstvo reštaurácií, vinární, zmrzlinární a kaviarní. Mesto obklopujú storočné cédre, borovicové a píniové lesy, preto je vyhľadávané alergikmi a prieduškármi.

Zaujímavosti:

Rovinj ma z Istrijských miest najtalianskejší ráz. Staré mesto, takmer celé obmývané vodou, si zachovalo stredoveký vzhľad.  Priamo na nábreží mesta sa rozprestiera Námestie maršála Tita, ktoré tvorí hranicu medzi Starým a Novým mestom. Najvýznamnejšou budovou na námesti je červená hodinová veža, nemenej zaujímave sú Califfiho palác s mestským múzeom i Balbiho brána.
Na kopci dominujúcom polostrovu so starým mestom tróni mohutná Katedrála sv. Eufémie. Trojloďový barokový kostol prevyšuje jeho štíhla, 60 m vysoká zvonica (najvyššia na Istrii) so sochou sv. Eufémie na vrchole.

Nočný život  ponúka zábavné centrum Monvi (leží 2 km južne od Rovinja), sú tu diskotéky, bary, koncertné amfiteátre

Fakultatívne výlety:

Bohato členené pobrežie Rovinja s mnohými malými ostrovčekmi je chránenou prírodnou oblasťou s pôvodnými dubovými a borovicovými lesmi. Na juhu mesta, na Zlatom myse založili koncom minulého storočia anglický park s exotickými rastlinami a typickými stredomorskými stromami.

Limski kanál leží približne 6 km severne od mesta Rovinj. Je dlhý 9 km a v priemere ma 600 m. Je to vlastne zaplavená Limski kanálčasť krasového údolia. Vďaka zvláštnej kvalite vody (nízky obsah soli, vysoká koncentrácia kyslíka) je v zálive veľmi rozmanitá a špecifická fauna a fóra.

Výlet na malý ostrov Crveni otok, 20 minút loďou od Rovinja, sa oplatí najmä vďaka pekným plážam a krásne upravenému parčíku okolo hotela Istra.

NovinkyDieťa zdarmaTip CK
Kontakt

CK AQUAMARIN

Horná 44
974 01  Banská Bystrica
call centrum:

0903 459 459

e-mail: aquamarin@aquamarin.sk

PoUtStŠtPiSoNe
: