Umag

Umag

Zobraziť termíny

Najsevernejším turistickým strediskom na západnej strane Istrie je letovisko Umag. Letovisko sa rozprestiera pozdĺž pobrežia v dĺžke viac ako osem kilometrov. Typickým pre toto letovisko je množstvo zelene, bohatá ponuka športových atrakcií a v neposlednom rade historická časť mesta s kaviarničkami, reštauráciami a obchodíkmi so suvenírami.
Je strediskom rozľahlej spádovej oblasti, ku ktorému patria miesta od Kanegry na severe až po Puntu v Umagu. Starobylé jadro je situované na polostrove medzi dvoma plytkými zálivmi. Nová časť Umagu sa rozrástla na priľahlej pevnine obidvoma smermi, čiastočne i do vnútrozemia. Na prevažne rovnom pobreží medzi mysom Savudrija na severe a Novigradom na juhu stoja vedľa seba hotely, bungalovy a kempingy.

Zaujímavosti:

Umag má veľmi bohatú históriu, zachovalo sa tu niekoľko pamiatok, z ktorých sa väčšina nachádza v starej časti mesta. V dobách antického Ríma tu bola osada Umacus, po ktorej bolo mesto neskôr premenované. Každý deň turistický vláčik zváža rekreantov z pobrežných častí do centra mesta, aby si mohli pozrieť zachovalé pamiatky dýchajúce dávnymi časmi.

Na polostrove sa nachádza aj množstvo športových areálov. Najznámejší je práve tenisový areál v rekreačnej oblasti Stella Maris, ktorý je už pár rokov národným tenisovým centrom. Každoročne v auguste sa tam koná Croatia open, čo sú oficiálne majstrovstvá Chorvátska v tenise.

Fakultatívne výlety:

V historickom centre mesta Umag sa dochovaly skromné zbytky hradieb, veží a Barokový kostol z 18. storočia. Mesto je zaujímavé najmä svojou zachovalou stredovekou urbanistickou architektúrou - úzkymi krivolakými uličkami a námestíčkami. V mestskej veži je lapidárium.
Za zmieku stojí aj galéria Dante Marina Cettina, kde sú prezentované diela súčasných výtvarných umelcov.

Polostrov Sipar, 4 km severne od Umagu - zaujímave zbytky podlahovej mozaiky  z opevneného rímskeho sídla. Sú viditeľné v mori pri odlive.

Savudrija, 7 km -  maják na myse Savudrija patrí mezi nejstaršie na Jadrane - pochádza z r.1826. Pri majáku je kostolík sv. Jana (Sveti Ivan).

Istarske Toplice, 44 km  od Umagu - malé termálne a bahenné kúpele. Tunajšie sírne a termálne kúpele majú vysoko radioaktivnu vodu a bahno. Spod 100 metrov vysokej skalnej steny vyteká horúci sírny prameň. Liečia sa tu choroby pohybového ústrojenstva a nervové choroby.

Súostrovie Brijuni  (Brijuni sú s pevninou prepojené trajektnou líniou z Fažany ) -  sa rozprestiera popred juhozápadné pobrežie Istrie. Súostrovie tvoria dva väčšie ostrovy: Veli Brijun a Mali Brijun a ešte dvanásť menších ostrovov. Vďaka svojej výnimočnej kráse a miernemu podnebiu, je už od začiatku minulého storočia obľúbeným letoviskom svetových štátnikov a prominentov (Biela Vila na ostrove Veli Brijun bola rezidenciou Josipa Broza Tita). Pobrežie ostrovov je nízke a kamenné, ale ľahko a jednoducho prístupné s pieskovými a štrkovými (okrúhliakovými) zátokami. Na severe ostrova sa nachádza safari park, kde môžete vidieť na slobode žijúce jelene, zebry, žirafy, pštrosy a iné živočíchy.

 
Spoločnosť VENEZIA LINES ponúka jednodenné výlety do Benátok. Katamarán dorazí z Poreču do Benátok za 2,5 hod..

NovinkyDieťa zdarmaTip CK
Kontakt

CK AQUAMARIN

Horná 44
974 01  Banská Bystrica
call centrum:

0903 459 459

e-mail: aquamarin@aquamarin.sk

PoUtStŠtPiSoNe
: