Ostrov Brač

Ostrov Brač

Zobraziť termíny

OSTROV BRAČ a na ňom Sumartin, malá rybárska obec, ležiaca cca 4 km od mestečka Selce, kde pôsobil Martin Kukučín. Do Sumartinu je trajektové spojenie z Makarskej. Hoci ostrov Brač patrí medzi turisticky najrozvinutejšie oblasti Chorvátska, Sumartin sa vyznačuje skôr pokojnejšou atmosférou. Sú tu nádherné zátoky na kúpanie a pekná panoráma na Makarskú riviéru. V mestečku sú kaviarne, reštaurácie, pizzérie i obchodíky so suvenírmi.

Zaujímavosti:

Ostrov Brač má pre každého niečo a najznámejší je plážou Zlatni rat v meste Bol. Bol je obľúbenou lokalitou surfistov a všetkých milovníkov vodných športov. V menších mestách na Brači ako je Milna, Supetar alebo Bobovišća ľahko nájdete pokoj a ticho v autentickej kamennej architektúre. Pre každého, kto chce cítiť pravú rybársku atmosféru je Postira miestom, ktoré má navštíviť. Je to malé rybárske mestečko, v ktorého blízkosti sa nachádza zátoka Lovrečina, vhodné miesto na rybací piknik. Brač je známy aj kameňom, z ktorého sú vyrobené mnohé kultúrne pamiatky v Chorvátsku aj vo svete.

Fakultatívne výlety:

Bol je známe letovisko situované v strede južného pobrežia ostrova BračBrač a taktiež je jediným pobrežným osídlom na tejto strane ostrova. Nad ním sa nachádza horský veniec Bolska kruna a najvyššie pohorie jadranských ostrovov - Vidova hora (778 m). Známy je svojími prekrásnymi plážami. Nachádza sa tu aj známa pláž "Zlatni rat", jedna z najkrajších pláži na Jadrane a hovorí sa, že aj na svete, ktorá sa formovala kolmo na pobrežie. Kúpanie na ostrove je ozajstným zážitkom. Výrazne k nemu prispievajú borovicové lesy, ktorými je obrastený celý pobrežný pás. Toto miesto poskytuje výborné možnosti zábavy i aktívneho športového oddychu, ako mladým tak aj rodinám s deťmi.


Zo Sumartinu sú môžná nasledujúce vylety:
FISH PIKNIK - trasa - Sumarin - Bol - Jelsa, cena: cca 250 HRK/osoba (vrátane jedla a piatia na lodi), odchody v utorok o 10:00 hod.
Nočná PANORAMA - plaba okolo Sumartinu, cenas: 100 HRK/osoba (vrátane pitia), odchody vo štvrtky (od 20:00 hod. do 24:00 hod.)

NovinkyDieťa zdarmaTip CK
Kontakt

CK AQUAMARIN

Horná 44
974 01  Banská Bystrica
call centrum:

0903 459 459

e-mail: aquamarin@aquamarin.sk

PoUtStŠtPiSoNe
: