Ostrov Lošinj

Ostrov Lošinj

Zobraziť termíny

Ostrov Lošinj si zachováva tradíciu „zdravotného turizmu“ dlhú 125 rokov. Vďaka mediteránskej klíme, borovicovým lesom a vysokého množstva aerosolí vo vzduchu, predstavuje ideálne miesto na zotavenie tela aj duše.

Zaujímavosti:

Ostrov Lošinj delí od susedného ostrova Cres len 11 km úzky umelý kanál, cez ktorý vedie dvíhací most. Subtropická vegetácia s píniami, agávami, palmami, olenadrami a citrusovými hájmi, spolu s podnebím, ktoré ani v zime nepozná teploty pod nulou, predurčili ostrov Lošinj, aby sa stal vyhľadávaným turistickým cieľom. Na ostrove je podľa štatistík 300 bezoblačných dní.
Prví zahraniční návštevníci prišli na ostrov už v roku 1886. Mali a Veli Lošinj sa stali klimatickými kúpeľmi a patrili tak po  Opatiji k najvýznamnejším kúpeľom.

Fakultatívne výlety:

Cieľom mnohých organizovaných výletov loďou sú ostrovy západnejšie a južnejšie od Lošinja. Najobľúbenejším z týchto ostrovov je práve Ilovik, ktorý je známy ako raj kvetov. Hortenzie, ruže, olenadre a iné okrasné kvetiny zdobia azda každý dom rovnomenného hlavného mesta ostrova.Susak

Tí, ktorí plánujú výlet aj skúpaním dajú prednosť ostrovom Susak a Unije. V Susaku je aj pisočnata pláž.

Dovolenkárov lákajú aj výlete  loďou na ostrov Cres, spojené s návštevou historického mestečka Osor s množstvom pamiatok z rímskeho obdobia.

A ku klasikám pri výletoch počas pobytu v Chorvátsku, ktoré si môžete vychutnať aj počas pobytu na ostrove Lošinj patria: rybací piknik - celodenný výlet loďou s hudbou, občerstvením a aktívnym rybolovom, poznávacia "Panorama tour", čo je celodenný výlet loďou pozdĺž ostrovov s občerstvením a zástavkami na kúpanie v inak nedostupných romantických zátokách.

 

Family hotel Vespera (Hotel) ****

Toto ubytovanie nevyhovuje Vami zadaným kritériám.
Ubytovanie: Hotel
Popis ubytovania: Priamo v píniovom lese a blízko mora sa nachádza hotel stvorený na rodinné pobyty. Čistá pláž ochotný a usmiaty personál - veľa mladých ľudí a hlavne rodín s malými deťmi sem lákajú kvalitné služby, ktoré sú prispôsobené najmä tým ...
NovinkyDieťa zdarmaTip CK
Kontakt

CK AQUAMARIN

Horná 44
974 01  Banská Bystrica
call centrum:

0903 459 459

e-mail: aquamarin@aquamarin.sk

PoUtStŠtPiSoNe
: