Brodarica

Zobraziť termíny

Brodarica je menšie, pokojnejšie turistické stredisko tiahnuce sa popri priezračnom mori, 10 km južne od Šibenika a 6 km južne od komplexu Solaris.
Z mestečka je čarovný pohľad na malý ostrov Krapanj a Zlarin. Pláže Brodarice sú z jemného štrku (chorvátskeho piesku), kamenisté ako aj vybetónované plochy, umožňujúce pozvoľný vstup do mora. Piesková pláž je v neďalekom komplexe Solaris. V mestečku Brodarica je možné nájsť kostol, malý prístav, obchody, reštaurácie, pizzerie, bary a v hlavnej sezóne i nočný klub.

Zaujímavosti:

Severná časť zátoky v Brodarici je bohatá na liečivé bahno.Bungee junping so šibenského mosta
Milovníci adrenalínových športov môžu užívať pri bungee jumpingu zo Šibenského mosta (je to jediný bungee jump z mosta v Chorvátsku).
Krapanj je ostrov vzdialený od Brodarice lena si 300 m. Je to najmenší, najnižší a najobývanejší ostrov v Stredozemí. Jeho najvyššia nadmorská výška  je 1,25 m. Ideálny je pre milovníkov ticha a pohody.

Fakultatívne výlety:

Národný park Kornati:
Väčšie alebo menšie ostrovy vynárajúce sa z morskej hladiny – to sú Kornati.
Legenda hovorí o tom, že Kornati sú kopou bielych skál, ktoré do mora pohodil Boh. Keď si po vykonaní svojej práce prezrel vlastné dielo, zjavil sa mu na tvári výraz maximálnej spokojnosti, čo nasvedčovalo tomu, že nadobudol hlboký pocit zadosťučinenia. Nad mieru spokojný nebol podľa legendy len sám Boh, ale spokojní sú aj turisti, obdivujúci túto čoraz častejšie vyhľadávanejšiu nádheru.
Kornati je národným parkom od roku 1980. Je to v podstate súostrovie – tvorí ho 140 mohutných ostrovov, drobných ostrovčekov a skalných útesov rozmanitých rozmerov, ktoré sa rozprestierajú na ploche 220 km2. Najväčší ostrov Kornat (32,6 km2).
Zaujímavosti: prvým návštevníkom bol anglický kráľ Eduard VIII, na ostrove má trvalý pobyt približne 30 ľudí, na Kornati nie je elektrina ani pitná voda a darí sa tu chovu oviec, ktoré si zvykli na pitie morskej vody.
Národný park Krka:
Rieka Krka, krasový fenomén predierajúc sa do mora tvorí početné jazerá, vodopády a pereje. Pramení v oblasti úpätia pohoria Dináre, neďalekoNP Krka mesta Knin. Vďaka prírodným krásam a špecifickým geologickým charakteristikám bola väčšia časť povodia rieky vyhlásená v roku 1985 národným parkom. Rozprestiera sa na ploche 109 km2 pozdĺž koryta Krka od Kninu do Skradina. Najnavštevovanejšie vodopády sú Skradinski buk a Roški slap.
Od vodopádu Roški slap sa rieka pretvára vo vyzdvihnuté Visovačké jazero. V strede jazera sa nachádza ostrovček, po ktorom je jazero pomenované - Visovac, kde sa nachádza kostol a františkánsky kláštor, čo celkovému dojmu dodáva istú tajomnosť.
Skradinski buk patrí k najkrajším travertínovým vodopádom v Európe. Prezrieť si ho môžete pri prechádzke po mostoch a chodníkoch.
Na rieke Krka je kúpanie povolené len v označených zónach. Prehliadka parku je možná loďou zo Skradina alebo peši. Vchod do národného parku je z miesta Skradin (Šibenik 23 km).

Celodenné výlety na Krku  a Kornati sa organizujú loďou väčšinou s obedom, hudbou a občerstevním.

Samotné mesto Šibenik ponúka viacero zaujímavostí. Medzi klenoty renesančnej architektúry Dalmácie patrí najmä Katedrála sv. Jakuba (Sveti Jakov). Na južnú stranu katedrály nadväzuje biskupský palác.
Jednodňové výlety zo Šibeníku sa organizujú aj na ostrov Murter, do miest Zadar (73 km), Trogir (55 km), či letoviska Vodice.
Zaujímavá je aj návšteva mestečka Skradin (17 km), v ktorom je marina, mesta Dubrava (8 km), kde je výcvikové stredisko dravých vtákov.
Pre dovolenkárov, ktorých zaujíma história, je určený výlet na mohutnú stredovekú pevnosť na vrchu Spas, ktorá leží pri mestečku Knin alebo výlet za zvyškami opevnenia z čias benátsko-tureckých bojov pri Drniši (2000 obyv.) vzdialenej 32 km východne od Šibenika.


NovinkyDieťa zdarmaTip CK
Kontakt

CK AQUAMARIN

Horná 44
974 01  Banská Bystrica
call centrum:

0903 459 459

e-mail: aquamarin@aquamarin.sk

PoUtStŠtPiSoNe
: