Starigrad-Paklenica

Velebit, park prírody a krásavica chorvátskych pohorí, zrodil aj dva svoje nádherné klenoty – Paklenicu, pevninský národný park a Starigrad, pokojné a krásne mestečko na pobreží, centrum Paklenickej riviéry.
Návštevníci vyhľadávajúci kontrasty si tu naozaj prídu na svoje - Starigrad a more, Paklenica, Velebit a kilometre kamienkových pláží. Starigrad sa nachádza priamo na Jadranskej magistrále, a do národného parku Paklenica sa dá dostať z morskej strany menšou loďou alebo člnom.

Dovolenka / zájazdy / cestovanie, Chorvátsko, Starigrad - PaklenicaDovolenka / zájazdy / cestovanie, Chorvátsko, Starigrad - PaklenicaDovolenka / zájazdy / cestovanie, Chorvátsko, Starigrad - PaklenicaDovolenka / zájazdy / cestovanie, Chorvátsko, Starigrad - PaklenicaDovolenka / zájazdy / cestovanie, Chorvátsko, Starigrad - PaklenicaDovolenka / zájazdy / cestovanie, Chorvátsko, Starigrad - PaklenicaDovolenka / zájazdy / cestovanie, Chorvátsko, Starigrad - PaklenicaDovolenka / zájazdy / cestovanie, Chorvátsko, Starigrad - PaklenicaDovolenka / zájazdy / cestovanie, Chorvátsko, Starigrad - PaklenicaDovolenka / zájazdy / cestovanie, Chorvátsko, Starigrad - PaklenicaDovolenka / zájazdy / cestovanie, Chorvátsko, Starigrad - Paklenica
všetky fotky

Zaujímavosti

Územie od bezprostredného pobrežia mora až po najvyšie vrcholy najväčšieho horského masívu Chorvátska Velebitu (1757 m), s dvoma mohutnými priesmykmi Veľkej a Malej Paklenice, množstvom neobyčajných krasových útvarov, jaskýň, bohatou a rôznorodou flórou a faunou, bolo v r. 1949 vyhlásené za Národný park. Známa je kolmá stena skaly Anica kuk, ktorá je najpopulárnejším cvičiskom domácich horolezcov.
V letných mesiacoch v stredisku sa žije celkom rušným životom. Tu nájdete; reštaurácie, grill-pizzerie, kaviarne, diskotéky, štrkové pláže s betónovými mólami, tenis, minigolf, stolný tenis, volejbal, detské ihrisko, požičovňu motorových člnov, bicyklov, pre aktívnejších - možnosti turistiky, horolezectva a výlety do Národného parku.

 

Fakultatívne výlety

Národný park Paklenica  - výlet do Národného parku , ktorý svojimi kaňonmi, horskými cestami, flórou a faunou už desaťročia udivuje horolezcov, alpinistov, ale aj milovníkov prírody a pešej turistiky

z celého sveta, v horskom prostredí na dosah mora.

Národný park Kornati - výlet do najčlenitejšej ostrovnej skupiny ve Stredomorí (150 ostrovov), ktorá nadchne návštevníkov a jachtárov modrou farbou mora a bielou farbou kameňa.

Národný park Plitvické jazerá - najstarší národný park v Chorvátsku, ktorý nájdete na listine svetového prírodného dedičstva UNESCO. Najväčším fenoménom tohto národného parku je 16 jazier, ktoré sú vzájomne prepojené vodopádmi a obklopené hustými lesmi. Národným parkom sa môžete prechádzať pešo, nechať sa previesť vláčikom a loďkou po jazere Kozjak.

Národný park Krka - národný park, ktorý stvorila krasová kráska rieka Krka. Budete prekvapeni bohatstvom flóry a množstvom vody, ktorým oplýva táto rieka v kamenistom kraji. Jeden za druhým nasledujú vodopády, z ktorých je najznámejší Skradinski buk.
Národný park Paklenica - milovníci prírody a pešej turistiky si tu prídu na svoje. Na dosah mora sa rozkladá Národný park, pri jeho vstupe Vás čaká impozantný kaňon Veľkej Paklenice, vyšliapané cestičky a potok, ktorý Vás cestou sprevádza. Rozloha parku 100 km2, stačí na to, aby ste si sami vybrali pešie túry, na ktorých sa najlepšie zoznámite s nedotknutou krásou tohto mýtického pohoria. Na 870 m nadmorskej výšky sa nachádza Veliko Rujno, obľúbené miesto horolezcov, na ktorom je tiež kostolík zasvetený Sv. Márii. Organizuje sa sem púť 15.8. na sviatok Nanebovzatia Panny Márie.

Rafting , kanoe/kajak safari - zážitok na celý život na najkrajších chorvátskych riekach Zrmanja a Kupa.

Jeep Foto Safari - poznávanie pohoria Velebit s Landrover Defendery po neasfaltovaných cestách, z ktorých se naskytajú nezabudnuteľné výhľady. Jazda po ceste, ktorá bola vybudovaná v 19.stor. za čias Rakúsko-Uhorska. Budete mať možnosť kúpania v rieke Zrmanja.

Po stopách Winnetoua - paklenica, Kanjon Zrmanje a Tulove grede boli miesta, na ktorých sa v 60. rokoch minulého storočia, vďaka ich neobvyklej kráse, natáčali filmy podľa Karla Maya o Winnetouovi. V ich fanúšikoch dnes vyvolávajú spomienky dávne dni, scény a postavy. Herci boli ubytovani v hoteli Alan.

Výlet do Zadaru, centra regiónu a najstaršieho kráĺovského mesta Ninu.
Prehliadka polostrova začína vstupom cez starobylé hradby, príjemnou prechádzkou sa dostanete na námestie a nábrežie, pozriete si katedrálu, sv. Donat, Rímske fórum, tržnice, morské varhany a iné pamiatky a atrakcie mesta. V Nine uvidíte - Sv. Kríž, Archeologickú zbierku, Grgur Ninský , soliarne .

Návšteva Pagu – ostrova syra, soli a krajky.
Na Pag sa dostanete cez Maslenický a Pažský most,. na ktorom si môžete fotografovať krajinu, ktorá pripomína krajinu na mesiaci. V meste Pag, projektované Jurajom  Dalmatincom,  môžete obdivovať katedrálu, kláštor, galériu krajky a krojov, sýráreň, staré soliarne, z miestnej rozhľadne, sa naskytá nezapomenuteľný výhľad na mesto, soliarne, pláže a Velebit.
Návšteva niekdajšieho korunovačného mesta Biogradu, dnes známeho turistického centra, môžete navštívit Etnologické múzeum, doporučujeme krátku prestávku na nábreží, z ktorého sa naskytá prekrásny výhľad na Pašmanský kanál s nespočetnými ostrovčekmi. Ak navštívite Podgrađ, pozrite si impozantné vykopávky rímskeho mesta Asseria. Archeologické práce ešte nie sú dokončené, ale i to, co je vidieť, vypovedá o dávnej a bohatej civilizácii na tomto mieste.

 

Zobraziť viac
Nenašli sa žiadne položky, skúste zadať menej požiadaviek (kritérií), alebo nám zavolajte na CALL CENTRUM 0903 459 459 a s výberom Vám pomôžeme. Tiež nám môžete poslať e-mail na adresu: aquamarin@aquamarin.sk s Vašou konkrétnou požiadavkou.