Zadar-Zaton

Zaton - malé turistické mestečko, nachádzajúce sa medzi dvoma historickými mestami - Ninom (2km) a Zadarom (15 km). Predstavuje jedinečné spojenie dalmatínskej architektúry, príjemného stredozemného podnebia, zachovanej prírody, bohatého kultúrno-historického dedičstva a rušného turistického života.

Zaujímavosti

Pôvodne sídlo ilyrských Liburnov (4. stol př.n.l.), neskôr dobyté Rimanmi, zničené Avarmi, znova vybudované Chorváti a v 16.stor. vypálené Benátčanmi. Nájdete tu pozostatky rímskeho prístavu, stredovekého a starokresťanského kostola a zrúcaninu obrannej veže Kaštelina zo 16. stor.


Pieskové pláže v tieni stáročných borovíc sú ideálne pre rodiny s deťmi, aj pre hostí, ktorí hľadajú  bohatú športovo-rekreačnú ponuku. Pláž bol ocenená tzv. Modrou vlajkouZaton sa pýši veľmi rušným spoločenským životom. Organizujú sa tu početné zábavné a športové podujatia pre deti, mládež aj dospelých. Zaton má výborné podmienky pre rodinnú dovolenku. Pre deti sú tu ihriská, lunapark, detská autoškola, organizujú sa súťaže. Deti milují tunajšie poníky.

Veľmi známa a populárna je diskotéka Saturn, kde často hosťujú významné skupiny a poprední speváci, poriadajú sa tu módne prehliadky a ďalšie zábavné akcie. Je tu aj kasino. Zaton sa právom pokladá za letovisko s mimoriadne širokou ponukou športovania. Môžete sa venovať jachtingu, windsurfingu, vodnému lyžovaniu, jazdiť na vodnom skútry, potápať sa, hrať tenis, volejbal, plážový volejbal, basketbal, hádzanú, aj stolný tenis. Môžete si zastrieľať na strelnici. V okolí je upravených niekoľko cyklistických trás. Môžete tu podnikať jazdy na koni do okolia Zatonu. Začiatočníkom i pokročilým je k dispozícíi tenisová škola, potápačská škola, jazdecká škola a kurzy plávania (i pre deti) a odborní inštruktori ďalších športov.

Pre záujemcov sú pripravené požičovne lodí, člnov a športových potrieb.

 Ak chcete nájsť pokoj, krištáľovo čisté more, čistý podmorský svet, chládok borovicových lesov, nezabudnuteľný západ slnka, Zaton je ideálnym miestom pre Vašu dovolenku.

Zobraziť viac
Nenašli sa žiadne položky, skúste zadať menej požiadaviek (kritérií), alebo nám zavolajte na CALL CENTRUM 0903 459 459 a s výberom Vám pomôžeme. Tiež nám môžete poslať e-mail na adresu: aquamarin@aquamarin.sk s Vašou konkrétnou požiadavkou.