Zadar

Starobylé mesto Zadar je plné historických pamiatok, malebných zákutí, ponúka bohatý kultúrny program i ďalšie zaujímavosti lákajúce návštevníkov už mnohé roky. Turistické zariadenia sú sústredené predovšetkým v letovisku na severnom predmestí zvanom Borik s preslávenou kúpeľnou tradíciou i známymi diskoklubmi, tanečnými terasami i barmi.

Dovolenka / zájazdy / cestovanie, Chorvátsko, ZadarDovolenka / zájazdy / cestovanie, Chorvátsko, ZadarDovolenka / zájazdy / cestovanie, Chorvátsko, ZadarDovolenka / zájazdy / cestovanie, Chorvátsko, ZadarDovolenka / zájazdy / cestovanie, Chorvátsko, ZadarDovolenka / zájazdy / cestovanie, Chorvátsko, ZadarDovolenka / zájazdy / cestovanie, Chorvátsko, ZadarDovolenka / zájazdy / cestovanie, Chorvátsko, ZadarDovolenka / zájazdy / cestovanie, Chorvátsko, ZadarDovolenka / zájazdy / cestovanie, Chorvátsko, ZadarDovolenka / zájazdy / cestovanie, Chorvátsko, ZadarDovolenka / zájazdy / cestovanie, Chorvátsko, Zadar
všetky fotky

Zaujímavosti

Staré mesto sa rozkladá na približne 1 km dlhom a 400 m širokom páse pevniny vybiehajúcom do mora. Za návštevu určite stoja mnohé historické skvosty starého mesta ako napr. opevnenie s  Pevninskou a Morskou bránou, Citadela, Rímske fórum, kostoly, katedrály a dómy.
V mestekej časti Brodarica, oproti polostrovu starého mesta, sa nachádza Námorné múzeum. Vystavená je tu aj ladva, t.j. vydlabaný kmeň stromu, aký už v neolite používali ako čln.

Fakultatívne výlety

Vranské jazero - sladkovodné jazero s typckým zeleným zafarbením je známe bohatstvom rýb aj ako domov vzácnych močiarnych vtákov. Jazero bolo v roku 1999 vyhlásené parkom prírody. Je to vlastne zatopené krasové pole a kryptodepresia. Vodou ho zásobuje niekoľko menších prameňov. Časť jazera je chránená ako ornitologická rezervácia, celý areál je prehlásený ako Európske chránené územie pre vtáky Jazero je bohaté na rôzne sladkovodné druhy rýb, vďaka čomu je skutočným malým rajom pre športových rybárov.

Národný park Krka:
Rieka Krka, krasový fenomén predierajúc sa do mora tvorí početné jazerá, vodopády a pereje. Pramení v oblasti úpätia pohoria Dináre, neďaleko mesta Knin. Vďaka prírodným krásam a špecifickým geologickým charakteristikám bola väčšia časť povodia rieky vyhlásená v roku 1985 národným parkom. Rozprestiera sa na ploche 109 km2 pozdĺž koryta Krka od Kninu do Skradina. Najnavštevovanejšie vodopády sú Skradinski buk a Roški slap.
Od vodopádu Roški slap sa rieka pretvára vo vyzdvihnuté Visovačké jazero. V strede jazera sa nachádza ostrovček, po ktorom je jazero pomenované - Visovac, kde sa nachádza kostol a františkánsky kláštor, čo celkovému dojmu dodáva istú tajomnosť.
Skradinski buk patrí k najkrajším travertínovým vodopádom v Európe. Prezrieť si ho môžete pri prechádzke po mostoch a chodníkoch.Na rieke Krka je kúpanie povolené len v označených zónach.
Prehliadka parku je možná loďou zo Skradina alebo peši. Vchod do národného parku je z miesta Skradin (Šibenik 23 km).

Malé mestečko Nin (17 km od Zadaru) je kolískou chorváttskej kultúry. Kultúra obec, ležiacej na malom ostrove (spojenom dvoma mostami s pevninou) v plytkej zátoke, je tesne spätá zo zaćiatkom chorvátskej štátnosti.

Zobraziť viac
Nenašli sa žiadne položky, skúste zadať menej požiadaviek (kritérií), alebo nám zavolajte na CALL CENTRUM 0903 459 459 a s výberom Vám pomôžeme. Tiež nám môžete poslať e-mail na adresu: aquamarin@aquamarin.sk s Vašou konkrétnou požiadavkou.