Lefkáda

Ostrov Lefkada sa rozprestiera neďaleko gréckej pevniny, kúsok od ostrova Korfu. Ostrov je známy vďaka priezračnej morskej vode a krásnym plážam z jemného piesku a oblých kameňov. Krásny obraz pláží dotvára bohatá zeleň a týčiace sa biele vápencove skaly.

medzi najznámejšie pláže na ostrove patria: pláž Egremni, Porto Katsiki, Agios Ioannis, Kalamitsi, Kathisma, Milos, Nikiana, Gialos, Poros Mikros Gialos, Vassiliki, Nidri, Tsoukalades a Lagouna.

Fakultatívne výlety

Pláž Egremni - jedna z najznámejších pláží na ostrove. Nachádza sa 40 kilometrov od mesta Lefkada. Egremni je dlhá piesočnatá pláž, ktorú dotvárajú úchvatné útesy. Uchováva si neporušenú divokú krásu a pocit súkromia, vďaka čomu býva pre dovolenkárov číslo jedna aj napriek tomu, že prístup na pláž nie je ideálny.

Porto Katsiki sa považuje za jednu z najkrajších pláží nie len na ostrove Lefkada ale aj v celom Grécku. Nachádza sa v blízkosti obce Athan, od hlavného mesta ostrova je vzdialená 45 kilometrov juhozápadným smerom. Sýto-modré vody mora sú v nádhernom kontraste s mohutnými a očarujúcimi bielymi útesmi. Útesy poskytujú prirodzený tieň.

Agios Ioannis je krásna pláž, ktorá sa nachádza len pár kilometrov od hlavného mesta Lefkada. More sfarbené do zeleno-modrej farby obmýva zlatistý piesok a rom antiku tohoto miesta dotvára kostol Agios Ioannis Antzousis a staré veterné mlyny. Pre návštevníkov, ktorí túžia po aktívnom tráneví voľného času sa tu nachádzajú strediská vodných športov. Okrem iného je táto oblasť vhodná na windsurfing.

Kalamitsi - Pokoj, ticho a neporušenú prírodu ponúka pláž Kalamitsi, kam chodí pomerne málo návštevníkov. Brehy obmýva priam krištáľovo-čistá voda, biely jemný piesok prerušujú veľké balvany, ktoré vytvárajú dojem súkromia. Pláž sa nachádza cca 15 km juhozápadne od hlavného mesta. Nie je zasiahnutá turizmom, nie sú tu žiadne ležadlá, slnečníky a atď. Ideálne miesto na relax.

Kathisma - táto pláž je opakom vyššie spom ínanej Kalamitsi.Vďaka krásnemu prostrediu ale najmä kvôli bohatým službám a komforu (slnečníky, ležadlá, sprchy, toalety, bary, reštaurácie, športy...) sem prichádza veľké množstvo turistov. Kathisma je dlhá biela piesočnatá pláž, ktorú obmýva tyrkysové more a obklopujú ju majestátne hory. Nachádza sa 15 kilometrov od hlavného mesta, v blízkosti dediny Agios Nikitas.

Milos - resp. Mylos alebo Pláž zamilovaných je pokojná pláž s úchvatnou prírodou, čistučkým morom a jemným pieskom, ktorá Vám poskytne únik od rušných miest a pláží. Na pláž je možné sa dostať pešo ale jednoduchšie je to loďou. Situovaná je medzi pobrežím Agios Nikitas a Kathisma.

Nikiana - Menšia pláž Nikiana sa nachádza 10 km severne od mesta Lefkada. Tvorí ju zmes piesku a oblých kamienkov, voda je priezračná a okolitá krajina býva hlavným dôvodom, prečo ši dovolenkári vyberajú práve túto pláž. Vďaka bohatej vegetácie je k dispozícii veľa tienistých miest. Radi sem chodia aj rodiny s deťmi.

Gialos - Jednou z najdlhších pláží ostrova je pláž Gialos 35 km juhozápadne od hlavného mesta. Z mestečka Athan sem vedie úzka cestička. Tvorí ju zmes piesku a kameňov. Nechýbajú ležadlá a slnečníky či nejaké tie možnosti občerstviť sa.

Poros Mikros Gialos - K najkrajším plážam ostrova patrí aj pláž Poros Mikros Gialos. Nachádza sa 30 km južne od hlavného mesta, v blízkosti dediny Poros. Pláž poskytuje absolútny komfort, k dispozícii sú ležadlá, slnečníky, tradičné taverny a bary. Pláž je dlhá, piesočnatá a voda priezračná.

Vassiliki - Priaznivcom vodných športov odporúčame pláž Vassiliki v rovnomennej rybárskej dedinke. Od hlavného mesta je vzdialená 37 km smerom na juhozápad. Sú tu veľmi dobré podmienky najmä pre windsurfing a jachting. Vybavenie si môžete prenajať v centre vodných športov. Je to rušné miesto s možnosťami ubytovania, barmi, reštauráciami a tavernami. Pláž je kamenistá s priezračnou vodou a veľmi pozvoľným vstupom do mora.

Nidri - Belavý piesok, priezračná voda, exotické palmy a bohaté služby urobili z pláže Nidri jedno z najpopulárnejších miest s vysokou návštevnosťou. Rozprestiera sa približne 17 km južne od mesta Lefkada. Vďaka útesu obohnanému okolo nej je chránená pred vetrami a voda je pokojná a bezpečná na kúpanie aj pre malé deti a neplavcov.

Tsoukalades - Súkromie, odpočinok a ticho vám poskytne malá pláž Tsoukalades 6 km juhozápadne od mesta Lefkada. Okolie tvoria útesy s vegetáciou, voda je krásne čistá a priezračná. Pobrežie tvoria aj veľké kamene, treba byť preto opatrný.

Lagouna - V blízkosti Kalamitsi, 16 km západne od mesta Lefkada objavíte krásnu rozľahlú pláž v prostredí zelených kopcov. Hovoríme o pláži Lagouna so sýto-modrou vodou a svetlým pieskom. Poskytuje vhodné podmienky na relax a pocit súkromia. Využiť môžete aj tunajší bar a reštauráciu.

Zobraziť viac