Vyšné Ružbachy

Vyšné Ružbachy

Zobraziť termíny

Na južných svahoch Vysokých Tatier, v údolí Zálažného potoka v nadmorskej výške 623 m sa nachádzajú kúpele Vyšné Ružbachy, ktorých história siaha až do roku 1595, kedy bola postavená kúpeľná budova s bazénom, kuchyňou, jedálňou a spoločenskou miestnosťou. V roku 1882 kúpil kúpele od Kežmarského lýcea poľský gróf Andrej Zamoyski. V roku 1923 dal postaviť prírodné termálne kúpalisko, ktoré bolo toho času najväčšie na Slovensku a stali sa spoločenským strediskom poľskej a uhorskej sľachty. Postupne sa začali Ružbachy meniť na najmodernejšie a najvýznamnejšie kúpele na Slovensku. V kúpeľoch vyviera 14 prameňov minerálnej vody. Ide o prírodné liečivé vody s teplotou od 20 do 24 st. Celzia, s priaznivými účinkami na centrálny nervový systém s ukľudňujúcimi a redukčnými účinkami vzhľadom na zvýšený obsah CO2 a lítia.

Indikácie:

Srdcovo-cievne ochorenia, duševné ochorenia, pohybové ochorenia, onkologické ochorenia, ženské ochorenia, choroby obehového ústrojenstva, choroby dýchacích ciest, choroby z povolania.

Procedúry:

Vodné - hypertermický sedací bazén 36 st. Celzia, plavecký rehabilitačný bazén 30 st. Celzia, masážny bazén, uhličitý kúpeľ vaňový, prísadový kúpeľ, perličkový kúpeľ, štvorkomorový kúpeľ končatinový, vírivý kúpeľ dolných končatín, šľapací kúpeľ, škótske streky, podvodná masáž celotelová.

Fyzikálna liečba - masáž klasická, masáž z bylinným extraktom, reflexná masáž, lymfomasáž, parafínové, rašelinové a bahenné zábaly, plynové injekcie, biotheric-suchý kúpeľ v CO2, fitball, cvičenie na chrbticu, dýchacia gymnastika, monitorovaný záťažový telocvik, individuálny telocvik, fitnes.

Psychoterapia - hippoterapia-jazdenie na koni, muzikoterapia, klimatoterapia, relaxácia, BIO a HRV feedback, psychohygiena, edukačný pohovor, psychologický pohovor, inhalácia.

Elektroliečba - magnetoterapia, laser, ultrazvuk, biolampa, diatermia, biolárium.

Po niekoľkoročnom úsilí v Kúpeľoch Vyšné Ružbachy vykonávajú srdcovo-cievnu rehabilitáciu, ktorá zodpovedá odporúčaniam Európskej skupiny pre kardiálnu rehabilitáciu.

Zaujímavosti:

BIELY DOM

Gróf Andrej Zamoyski s manželkou Izabelou de Bourbón dali postaviť vznešenú budovu Bieleho domu. Biely dom je vystavaný z bieleho travertínu v biedermeierovskom slohu v roku 1931. Jeho autorom je architekt Kesslebauer z Levoče. V súčasnosti je vyhľadávaným miestrom spoločenských podujatí. Biely dom sa stal aj gastro centrom pre klientov ubytovaných v Travertíne I., Travertíne II. a Švajčiarskych domčekoch.

Fakultatívne výlety:

Individuálny program: kyslíkové trasy, cyklotrasy, turistické chodníky, SKI PARK Vyšné Ružbachy

Organizované programy: Splavovanie Dunajca, Poľsko - Nowy Targ, Stará Ľubovňa, Kežmarok, Dobšinská ľadová jaskyňa, Demänovská ľadová jaskyňa, Ľubovniansky hrad, Skanzen Stará Ľubovňa, Spišský hrad, Kežmarský hrad.

Grand Hotel Strand (Hotel) ****

Toto ubytovanie nevyhovuje Vami zadaným kritériám.
Ubytovanie: Hotel
Popis ubytovania: Nevšedné prostredie kúpeľných parkov a termálneho kúpaliska s celoročnou prevádzkou dopĺňajú služby štýlového Grand Hotela Strand, postaveného v španielskom štýle.

Švajčiarske domčeky (Hotel) ***

Toto ubytovanie nevyhovuje Vami zadaným kritériám.
Ubytovanie: Hotel
Popis ubytovania: Švajčiarske domčeky pripomínajú alpskú zrubovú architektúru. Ponúknu Vám pokoj a ticho, ktoré uprednostňujú najmä rodiny s deťmi a aj partnerské dvojice.
Dieťa zdarmaTip CK
Kontakt

CK AQUAMARIN

Horná 44
974 01  Banská Bystrica
call centrum:

0903 459 459

e-mail: aquamarin@aquamarin.sk

PoUtStŠtPiSoNe
: