Ostrov Hvar

Ostrov Hvar

Zobraziť termíny

Hlavné mesto ostrova HVAR má rovnaký názov, ako ostrov, teda Hvar. Turisti vyžívajúci sa v kvitnúcich rastlinách všemožných farieb sú práve tu na správnom mieste. Obrovské polia šalvie, rozmarínu alebo levandule vytvárajú ozaj krásnu scenériu, navyše ešte umocnené dvíhajúcimi sa vinohradmi. Nábrežia sú naopak lemované mohutnými palmami. Z pamätihodností vyniká hlavne talianskym staviteľstvom ovplyvnená katedrála sv. Štefana, ktorá bola dostavaná len v 18. storočí, vrátane výnimočnej zbierky sakrálnych predmetov v priľahlom biskupskom paláci. Impozantná dominanta ostrova, vysoko položená pevnosť (Španjola), okamžite upúta pozornosť každého prichádzajúceho. Pochádza zo 16. storočia a poskytuje malebnú vyhliadku na záliv s prístavom. Ako perličku nakoniec nejde nespomenúť, že hvarské námestie je svojou rozlohou najväčšie v Dalmácii a je lemované mnohými budovami postavenými v rôznych stavebných štýloch.
Ostrov Hvar je najdlhší ostrov na Jadrane. S pevninou ho spája trajektové spojenie: Sučuraj – Drvenik a Stari Grad – Split.

Zaujímavosti:

Ostrov Hvar fascinuje svojím šarmom a krásou. Mnohí ho nazývajú "chorvátskou Madeirou". Leto na Hvare je slnečné a voňavé. Slnečných dní je tu viac ako na francúzskej riviére. Ostrov  vyniká bohatou vegetáciou rozmarínových polí, olivových hájov, oleandrov, viniča, pomarančovníkov a citrónovníkov. Rozkvitnuté levandule na kamenistých stráňach ho zahaľujú do omamnej vône. Členité pobrežie a romantické zátoky patria k očarujúcim miestam, kde si môžete vychutnávať pokoj a oddych. More v okolí Hvaru je najčistejšie v celom Jadrane. Lákadlom pre turistov je výnimočná kombinácia priaznivých klimatických podmienok, jedinečnej prírodnej scenérie a  príťažlivosť cenných  kultúrnych a historických pamiatok.

Fakultatívne výlety:

Pakleni otociHvar je určite výnimočným ostrovom. Má príjemné zimné a letné dovolenkové strediská, miernu klímu a bujnú subtropickú vegetáciu. Pakleni otoci (pekelné ostrovy) sú špeciálne zaujímavou skupinou ostrovov so štrkovými a pieskovými, hlavne nudistickými plážami a útesové morské dno perfektné na podvodný rybolov. Je to tiež raj námorníkov. Oproti Splitu sa nachádza ostrov Šolta, strmý ostrov s členitým pobrežím chudobným na vegetáciu. Maslenica je jeho hlavným prístavom a vhodným miesto pre zakotvenie menších lodí.
Letovisko Hvar má výborné podmienky pre prevádzkovanie vodných športov ako napríklad: windsurfingu, jachtingu alebo aj potápanie. Je možné si zahrať taktiež loptové hry - tenis, stolný tenis, jazdu na bicykli.
Na ostrove Hvar si možno dať naplniť potápačské fľaše kyslíkom, prenajať člny, surfy, potápačsky výstroj a vodné lyže.
Samotné mesto však poskytuje aj vhodné podmienky pre nočnú zábavu a gurmáni majú taktiež veľa možností, kde môžu ochutnať chorvátsku kuchyňu. Hvar je teda ideálnym miestom pre rodinnú dovolenku.

Hotel a depandance Lavanda (Hotel) ***

Toto ubytovanie nevyhovuje Vami zadaným kritériám.
Ubytovanie: Hotel
Popis ubytovania: Príjemné ubytovanie v hoteli a depanadce v blízkosti mora a neďaleko historického centra. Blízkosť pláže a športovísk poskytuje možnosti pre aktívne strávenie dovolenky.

Hotel Arkada (Hotel) **

Toto ubytovanie nevyhovuje Vami zadaným kritériám.
Ubytovanie: Hotel
Popis ubytovania: Hvar leží medzi polostrovom Pelješac a ostrovom Brač a patrí k najslnečnejším miestam chorvátskeho Jadranu. Navštívte túto dovolenkovú destinácia a hotel Arkada.

Hotel Hvar (Hotel) ***

Toto ubytovanie nevyhovuje Vami zadaným kritériám.
Ubytovanie: Hotel
Popis ubytovania: Mestečko Jelsa sa nachádza v zátoke na sevrnom pobreží centrálnej časti ostrova Hvar. Je obkolesené borovicovými lesmi, levanduľovými poliami, vinicami a olivovníkmi. V tomto prekrásnom prostredí sa nachádza hotel Hvar.

Hotelový komplex Adriatiq Fontana - apartmány (Apartmán) **

Toto ubytovanie nevyhovuje Vami zadaným kritériám.
Ubytovanie: Apartmán
Popis ubytovania: Ostrov Hvar je známy bohatou vegetáciou. Krásna príroda prispieva k nádhernej dovolenka v Chorvátsku strávenej v hotelovom komplexe Fontana, v apartmánovej časti.

Hotelový komplex Adriatiq Fontana - pavilóny (Pavilóny) **

Toto ubytovanie nevyhovuje Vami zadaným kritériám.
Ubytovanie: Pavilóny
Popis ubytovania: Členité pobrežie a romantické zátoky na ostrove Hvar sú výborným miestom pre tých, ktorí majú radi dovolenku na tichých miestach. Príjemný hotelový komplex Fontana? Čo Vy na to?
NovinkyDieťa zdarmaTip CK
Kontakt

CK AQUAMARIN

Horná 44
974 01  Banská Bystrica
call centrum:

0903 459 459

e-mail: aquamarin@aquamarin.sk

PoUtStŠtPiSoNe
: