Ostrov Krk

Ostrov Krk na severe Kvarnerského zálivu je najväčším ostrovom v Jadranskom mori. Ponuka rekreačných možností na Krku je taká široká, že uspokojí takmer všetky nároky dovolenkárov. V Punate je k dispozícii stredisko športovej plavby a jachtingu. V strediskách Malinska a Njivice sa nachádzajú tenisové dvorce, požičovne člnov a surfov. Na ostrove je veľa skalnatých a štrkových zátok.

Dovolenka / zájazdy / cestovanie, Chorvátsko, ostrov KrkDovolenka / zájazdy / cestovanie, Chorvátsko, ostrov KrkDovolenka / zájazdy / cestovanie, Chorvátsko, ostrov KrkDovolenka / zájazdy / cestovanie, Chorvátsko, ostrov KrkcDovolenka / zájazdy / cestovanie, Chorvátsko, ostrov KrkDovolenka / zájazdy / cestovanie, Chorvátsko, ostrov KrkDovolenka / zájazdy / cestovanie, Chorvátsko, ostrov KrkDovolenka / zájazdy / cestovanie, Chorvátsko, ostrov KrkDovolenka / zájazdy / cestovanie, Chorvátsko, ostrov KrkDovolenka / zájazdy / cestovanie, Chorvátsko, ostrov KrkDovolenka / zájazdy / cestovanie, Chorvátsko, ostrov KrkDovolenka / zájazdy / cestovanie, Chorvátsko, ostrov KrkDovolenka / zájazdy / cestovanie, Chorvátsko, ostrov Krk - Šilo
všetky fotky

Zaujímavosti

V chorvátskych dejinách patrí ostrovu Krk, konkrétne obci Baška, zvláštne miesto, lebo sa tu našiel najstarší chorvátsky písomný dokument písaný hlaholikou.
Krk - hlavné mesto ostrova leží asi 30 km od most, ktorým je ostrov spojený s pevninou. V úzkych uličkách hlavného mesta nemajú prístup autá, lákajú návštevníkov mnohé  kaviarne, reštaurácie a obchodíky so suvenírmi.
Punat je druhým najväčším mestečkom na ostrove - púta nie len svoji prístavom, ale aj sedliackymi domami s vonkajšími schodišťami a terasmi, starým lisom a mlynom na olivy.
Iba 10 km od Punatu sa nachádza mestečko Vrbnik, ktorého vynikajúce biele víno (Vrbnička žlahtina) má dobré meno nie len v Chorvátsku, ale aj medzi znalcami vín v zahraničí.
Mestečko Dobrinj - je najstaršou slovanskou (chorvátskou) osadou na Krku.

Fakultatívne výlety

Pár tipov na výlety počas dovolenky na ostrove Krk:

  • návšteva františkánskeho kláštora a múzea na ostrove Kosljun 
  • návšteva stredovekého pamätníka Krku
  • ochutnávka známeho vína (Vrbnička žlahtina ) vo Vrbniku 
  • návšteva kvapľovej jaskyne "Biserujka" blízko Rudine 
  • celodenný výlet loďou, resp. motorovým člnom 
  • návšteva historického múzea v Baške
Zobraziť viac