Poreč

Poreč

Zobraziť termíny

Zelena Laguna je 5 km od mesta POREČa je významná vďaka bohatej športovo-rekreačnej ponuke. V sezóne premáva do centra Poreča turistický vláčik (každých 30 minút), autobus (každých 60 minút), resp. loďka (každých 60 minút).

 

.

 

Zaujímavosti:

Eufraziova bazilika v meste Poreč je najväčšou a najlákavejšou kultúrnohistorickou atrakciou Poreču, ktorú turisti neprehliadnu v severovýchodnej časti historického centra mesta. Predstavuje katedrálny kostol s elementmi pôvodnej rannokresťanskej a byzantskej architektúry, ktorý bol vybudovaný v prvej polovici 6. storočia. Tento súbor sakrálnych stavieb bol postavený počas pôsobenia biskupa Eufrazia, podľa ktorého je aj bazilika pomenovaná. Zaraďuje sa k najhodnotnejším historickým komplexom z tohto obdobia v celej Európe. Od obdobia druhej svetovej vojny bola niekoľkokrát reštaurovaná. Do zoznamu svetového dedičstva UNESCO bola zaradená v roku 1997.

Fakultatívne výlety:

Možnosti aktívneho oddychu: jazda na koni, cyklistické túry, golf, poľovačka a športový rybolov, športové potápanie, lietanie na vetroni či na deltapláne, lyžovanie, surfovanie...
BrijujiNárodný park Brijuni známy pod menom Brijunské ostrovy predstavujú jedno z pôvabných, pokojných a históriou opletených súostroví Jadranu. Brijuni sa nachádza juhozápadne od Istrie, od ktorej ho delí kanál Fazana. Tieto ostrovy patria pod správu mesta Pula.
Brijuni bol vyhlásený za národný park v roku 1983. Tvoria ho 2 veľké ostrovy – Veli Brijun a Mali Brijun – a 12 menších ostrovov. Národný park sa rozprestiera na ploche 736 ha a jeho pobrežie dosahuje dĺžku takmer 47 km.

Apartmány Astra (Apartmán) **

Toto ubytovanie nevyhovuje Vami zadaným kritériám.
Ubytovanie: Apartmán
Popis ubytovania: Apartmány sa nachádzajú v stredisku Zelena Laguna, 5 km od centra Poreča, 100 – 300 m od pláže, v peknom zelenom svahu.

Hotel Plavi (Hotel) ***

Toto ubytovanie nevyhovuje Vami zadaným kritériám.
Ubytovanie: Hotel
Popis ubytovania: V bezprostrednej blízkosti mora v rekreačnom stredisku Zelena Laguna sa nachádza aj Hotel Plavi so širokou ponukou služieb.

TURISTICKÝ KOMPLEX LANTERNA „ A“ SUPERIOR A LANTERNA SUNSET (Apartmán) **

Toto ubytovanie nevyhovuje Vami zadaným kritériám.
Ubytovanie: Apartmán
Popis ubytovania: Poreč je mestom v srdci poloostrova Istria. Prežite dovolenku v atraktívnej časti Chorvátska. Správnou voľbou pre Vás môžu byť práve apartmány Lanterna.
NovinkyDieťa zdarmaTip CK
Kontakt

CK AQUAMARIN

Horná 44
974 01  Banská Bystrica
call centrum:

0903 459 459

e-mail: aquamarin@aquamarin.sk

PoUtStŠtPiSoNe
: