Pula

PULA je najväčším prístavom a hospodársky i kultúrne najvýznamnejším mestom na Istrii. Je považovaná za najstaršie mesto na východnom jadranskom pobreží. V Pule je zachovaný amfiteáter Arena z 1. storočia. Cesta do starého mesta vedie popri starej bráne Porta Gemina z 2. storočia.

Dovolenka / zájazdy / cestovanie, Chorvátsko, poloostrov Istria, PulaDovolenka / zájazdy / cestovanie, Chorvátsko, poloostrov Istria, PulaDovolenka / zájazdy / cestovanie, Chorvátsko, poloostrov Istria, PulaDovolenka / zájazdy / cestovanie, Chorvátsko, poloostrov Istria, PulaDovolenka / zájazdy / cestovanie, Chorvátsko, poloostrov Istria, PulaDovolenka / zájazdy / cestovanie, Chorvátsko, poloostrov Istria, PulaDovolenka / zájazdy / cestovanie, Chorvátsko, poloostrov Istria, PulaDovolenka / zájazdy / cestovanie, Chorvátsko, poloostrov Istria, Pula
všetky fotky

Zaujímavosti

Pula zdedila rôznorodé významné diela umelcov, ktoré počas histórie zanechali stopy a príroda jej darovala stredozemnú klímu a more vyhlásené najčistejším v Stredozemí.
Pula nemusí písať pozvánky, aby ste ju navštívili, jej atraktívnosť hovorí sama za seba. Jej obyvatelia sa aj dnes snažia zobraziť Pulu v najlepšom svetle, aby ste sa sem po prvej návšteve vrátili znovu. Toto turistické stredisko Istrie má niečo pre každého, no predovšetkým je to mesto kultúry, ktoré je hrdé na rímsku Arénu z 1. st. Aréna je už roky miestom konania početných festivalov a koncertov, z ktorých je najznámejší Filmový festival v Pule. Obyvatelia mesta Pula sa aj dnes snažia zachovať vo Vás dobrý dojem z tohto mesta, aby ste ju navštívili opäť.

Fakultatívne výlety

Pula je mesto plné rímskych pamiatok - Sergiov Slavoluk, Augustov chrám Augustov chráma predovšetkým jeden z najzachovalejších rímskych amfiteátrov. Príjemná pešia zóna ponúka posedenie aj možnosť nákupov.
Národný park Brijuni známy pod menom Brijunské ostrovy predstavujú jedno z pôvabných, pokojných a históriou opletených súostroví Jadranu. Brijuni sa nachádza juhozápadne od Istrie, od ktorej ho delí kanál Fazana. Tieto ostrovy patria pod správu mesta Pula.
Brijuni bol vyhlásený za národný park v roku 1983. Tvoria ho 2 veľké ostrovy – Veli Brijun a Mali Brijun – a 12 menších ostrovov. Národný park sa rozprestiera na ploche 736 ha a jeho pobrežie dosahuje dĺžku takmer 47 km.

Zobraziť viac